سلام پس از یک وقفه طولانی مدت دوباره آغاز به نوشتن کردم. امیدوارم نوشتن را کسی از یاد نبرد چون نوشتن آغاز پیشرفت است.

اما بهانه اکنون من برای نوشتن یک نرم افزار قابل حمل یا به اصطلاح ما کامپیوتری ها (رایانه ای ها) پرتابل هست که در ادامه با یکدیگر آشنا می شویم و با این نرم افزار گپ و گفتی خواهیم داشت 😀 .

درباره نرم افزار (مثل روال جدید معرفی های خودم)

پیک پیک (PicPick) یک برنامه سودمند جهت طراحی رایانه ای می باشد. این برنامه همه چیز در یک است. ابزار های بسیار زیاد آن سبب این گشته است تا خود را چنین خطاب کند.

picpick

امکانات و ابزار ها

بسیار خب ما اکنون به اینجا رسیده ایم به اینکه این برنامه چی دارد تا ما آن را لایق این بدانیم که وقت و هزینه پر ارزش و گرانبها را برای دانلود و پس از آن نصب و پس(پسه) پس از آن استفاده بگذاریم؟ به ترتیب با بیان توضیحات کوتاهی خواهم فرمود:

  • تصویر برداری از صفحه: این ابزار یک ابزار معمولی در نرم افزار های مانند این می باشد. که زیر ابزار هایی مانند تصویر برداری از پنجره فعال، از بخشی از صفحه و یا صفحه ای که با استفاده از میله ابزار حرکت (scroll bar) بالا و پایین می رود. آخرین ابزاری که گفتم به این درد می خورد که اگر تصویر شما از یک صفحه بیشتر بود دیگر به دردسر نیافتاده و همین نرم افزار به صورت لحطه ای تصویر برداری خواهد کرد.
  • ویرایش گر تصویر:نقاشی استاندارد, اشکال هندسی , اشاره ها, خط, متن, و دیگر از جمله امکانات ساده محسوب خواهند شد اما افکت ها (یا تاثیرات ویژه) نیز شامل بلور، تیز کزدن، hue, تغییر کنتراست, روشنایی, تناسب رنگ, شطرنجی کردن, چرخاندن می باشد.
  • انتخاب رنگ: شما به سبب این ابزار خواهید توانست رنگ های مختلف را از صفحه نمایش انتخاب کنید و برای هر نوع کاربردی که می خواهید کد های آن را دریافت کنید مانند RGB، HSV. این ابزار از نوع رنگ RGB, HTML, C++, Delphi پشتیبانی و همچنین علاقمندی رنگ ها را نیز دارد.
  • خط کش پیکسلی صفحه: اندازه گیری عمودی و افقی با واحد های مختلف پیکسل، اینچ و سانتی متر و همچنین تنظیمات دی پی آی (DPI:72, 96, 120, 300).
  • بزرگنما صفحه: بزرگ نمایی تا ده برابر و قابلیت روی پنجره ها ماندن، تیز کردن نمایش و تغییر ابعاد پنجره.
  • زاویه سنج: به وسیله این گزینه شما می توانید انداز زاویه هر چیزی را در صفحه محاسبه کنید.
  • تراز بندی صفحه: این ابزار به طراحان و برنامه نویسان کمک می کند تا تراز و هم راستا کردن اشیاه را در نقاشی و یا برنامه خود با دقت بالا انجام دهند.
  • تخته سفید: نقاشی روی صفحه نمایش آخرین گزینه این ابزار است.

اطلاعات بیشتر در www.picpick.org/en

برای دانلود: کلیک کنید

By Saeb Khanzadeh

Programmer and Computer Engineer